Eliminacje Puck – Gdynia

Ostatnie dwa tygodnie to czas intensywnej żeglugi dla całej polskiej floty w klasie 420. 23-25 maj to Puchar PZŻ w Pucku, natomiast w ostatni weekend ścigaliśmy się (próbowaliśmy się ścigać) na Pucharze Prezydenta miasta Gdynia. Obie imprezy były eliminacjami do Mistrzostw Świata ISAF w Tavirze (lipiec) oraz Mistrzostw Europy Juniorów w Gdyni (sierpień).

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne były Ewa Romaniuk wraz z Katarzyną Goralską (YKP Gdynia) zdecydowanie wygrywając większość wyścigów podczas dwóch imprez. O wiele więcej emocji budziła rywalizacja wśród chłopców. Po pierwszych regatach w eliminacjach prowadzili Tomasz Wawerek z Antkiem Banasiem (BAZA Mrągowo) przed Maćkiem Kruścem i Rafałem Radeckim (MKS 2 Warszawa) oraz Grzegorzem Olko i Stanisławem Rymkiewiczem (Spójnia Warszawa). Regaty w Gdyni wywróciły wszystko do góry nogami. Grześ i Staś żeglując szybko, wysoko i – co najważniejsze – równo byli drudzy ogółem, a pierwsi w swojej kategorii i to oni będą reprezentować Polskę w Tavirze.

Wszystkich trenerów i rodziców cieszy fakt, że coraz więcej zawodników wybiera dwuosobowe klasy, w tym właśnie 420. Na regatach w Pucku wystartowały aż 32 załogi, co daje 64 zawodników ścigających się na naszej klasie! Wszyscy czują w kościach, że na Mistrzostwach Polski pęknie granica 40 łódek :)

 

grzes stas

ewa
 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*